Blog: Ani v padesáti se akné nezbavím?

To si tedy nestěžuji já, ale plakala mi nedávno kamarádka do telefonu, že čím je starší, tím víc vypadá jako puberťák. Zdobí ji akné, a to si myslela, že se s ním na prahu dvacítky definitivně rozloučila.

Netuší, co dělat, protože s každým přibývajícím rokem má prý pokožku citlivější. „Jako by mi dávala najevo, že nikdy nebudu mít klid,“ brečela mi do telefonu. A není sama. Podle statistik se nyní poměrně intenzivně pereme nejen s akné, ale také s „maskné“, což je terminus technicus pro pupínky, které vznikají pod rouškami a respirátory. Jenže, přiznejme si otevřeně, že roušky a respirátory za to, co se nám v současnosti děje na obličeji, zase tak moc nemůžou. Nevím, jak vy, ale já jsem začala sladké konzumovat ve velkém. Důsledkem jsou pupínky. Jiná kamarádka cítí příznaky menopauzy – výsledkem jsou flíčky na tváři. Další známá se přestala hýbat. Na home office si setřela rozdíl mezi prací pro zaměstnavatele a prací domácí, takže pracuje a stresuje se neustále. Za odměnu ji příroda ozdobila pupínky ve velikosti… To snad ani nechtějte vědět.

Jiná z naší party se nehýbe na čerstvém vzduchu, další se rozhodla, že si kvalitní kosmetiku nakoupí naživo, až se otevřou obchody. Teď se maže olivovým olejem, protože, jak tvrdí, stejně nikam nechodí. A má na tvářích i nose stejný dáreček v podobě pupínků.

Jedno mají výše zmíněné dámy společné. Není důležité, jak se jim nechtěná krása na obličeji utvořila, kromě jiného se stresují tím, jak hnusně ve svém věku vypadají. A tím malé záškodníky přiživují. Znáte to také, že. Když jste v pohodě, nejsou tam. Když vynecháte péči nebo se začnete soustředit na to, že potřebujete vypadat skvěle, dopadne to tak, že ani rouška nezakryje důsledky toho, že jste zkrátka ve stresu. Vyhozena z běžných kolejí i rovnováhy.

A dalším faktorem, který hraje ve váš neprospěch, je to, že v okamžiku, kdy je vám nedobře na duši, statisticky začínáte vynechávat pravidelné večerní rituály. A ty ranní také. Kdo by se staral o nanesení správného přípravku, když vám hoří termín porady. Kdo o relax a správnou výživu, když dětem leze na mozek distanční výuka, vám home office a další atributy dnešního života…

V každém případě: Nerezignujte na sebe, vykašlete se na kouření ze stresu, zajídání napětí čokoládou i na vymačkávání pupínků. To vše vede jen k tomu, že se pupínky zhoršují a vy byste se musela v zájmu zachování duševního zdraví nakonec té čokolády ujíst k smrti. A to se vám opravdu nechce.

Takže klid, pohodu, vědomí, že stres je jen hnutí mysli a co ubíjí vás, může bavit někoho jiného. Taky si uvědomte, že škody, které na sobě v dnešní době napácháte, budete napravovat roky. Stejně jako stav rodinných financí, když začnete bezuzdně utrácet za cokoli. S rozmyslem řádného hospodáře předejděte krizím ve všech směrech. Třeba tím, že do sebe investujete a koupíte si přípravky, které vznik akné na vaší pleti eliminují. Nechejte si poradit od odbornic v Institutu Orlane. Je to totiž investice do budoucna. Takže se do rodinného rozpočtu nepočítá.

PS: Můj tip: Řada Pureté je přesně to, co hledáte. Garantuje velmi příjemnou posilující svěžest, zjemňuje a vyhlazuje povrch pokožky, stahuje póry a ozdravuje epiderm. Svůj podíl na tom má i jedinečný komplex regulující tvorbu kožního mazu a výtažek z grepu. Vaše pleť bude po aplikaci svěží a čistá, její odstín matný a sametový. Navíc pokud následně použijete make-up, bude výborně držet.

Mimochodem, jak prohlásil Friedrich Schiller: „Největším ze všech majetků je krása ženy.“ Na to myslete a rozhojněte jej. Značka Orlane vám s tím rozhodně pomůže.