5 kosmetických předsevzetí, které vám zlepší život v roce 2022

Nový rok slibuje nové začátky. Většina novoročních předsevzetí se točí kolem hubnutí, část z nás si po hektickém roku 2021 chce dopřát prostě jen čas pro sebe. Proč tedy nezačít s péčí o naši pleť, kterou můžeme vždy zdokonalit. A výhoda? Nebolí to, netrpíte hlady a vždycky uvidíte výsledky.

Dana Morávková
Dana Morávková

Všechny to známe. Čas od času zkrátka do postele odpadneme bez odlíčení, na každém rohu čteme o tom, že bychom měly na obličej používat SPF, ale je to další produkt navíc, s kterým se nám nechce začínat. A takových nešvarů má každá z nás určitě pár. Jak si rychle a jednoduše zlepšit pleť?

Odličte se každý večer

Pravidelné odličování je alfou a omegou péče o pleť. To vám řekne každá dermatoložka a kosmetička. O odličování něco ví i herečky, které pracují s hutným make-upem na tváři téměř denně. „Moje sestra mi zase říkala, že se mám vždy odlíčit, díky ní jsem se to naučila. Opravdu na to nezapomenu ani ve chvíli, kdy přijdu v pět ráno domů, obličej si vždy vyčistím důsledně,“ vypráví v rozhovoru pro Orlane herečka Tereza Kostková, jež se v roce 2020 stala tváří této luxusní kosmetické společnosti.

Orlane Pureté čistící gel

Moderátorka Stardance používá kosmetickou řadu pro mastnou pleť. „Já jsem se úplně zamilovala do Orlane Purete, což je čisticí řada. Miluji odličovací gel, ten používám ráno a večer k odlíčení, někdy i po odlíčení a závěrem si ještě s tímto gelem obličej prokartáčuji a nechám to působit. A to miluji, to mi zásadně vyčistilo pleť. Bez toho zkrátka nemůžu být,“ prozradila.

Pravidelně hydratujte pleť, i když je mastná

Majitelky suché pleti teď číst nemusí, pocit suché pleti je tak nepříjemný, že hydratace je nevyhnutelným krokem. Hi-tech kosmetika Orlane nabízí účinnou hydratační bombu ve formě krému Hydraline Double SOS.

Mastná pokožka svádí k myšlence, že hydratovat nepotřebuje, opak je ale pravdou. Ačkoliv vidíme mastnotu na povrchu kůže, hydratace musí projít pod její povrch a dodat výživu právě tam. Každý typ pokožky ji zkrátka potřebuje. Hydrataci používejte nejlépe ráno a večer. A jeden tip na závěr. Před použitím séra nebo krému zkuste pleť lehce navlhčit vodou, hydratační složky v krému tak dokážou uzamknout v pleti více vody.

Choďte na kosmetiku, která dokáže péči o pleť posunout dále

Sebelepší péče o pleť doma nenahradí proškolené kosmetičky, které umí vyčistit pleť, ale hlavně ji dokonale diagnostikovat. A to je základ úspěchu. „Vždy jsem měla suchou pleť, o kterou jsem se svědomitě starala. Výsledky a zlepšení ovšem žádné. Až na kosmetice jsem se dozvěděla, že kosmetika založená na oleji překvapivě není pro suchou pleť vůbec ideální,“ prozradila klientka Institut Orlane Praha, kde si můžete dopřát různé druhy kosmetického ošetření.

Vyškolené beautician kosmetiky Orlane dokážou poradit, v jakém období používat jaké produkty, třeba jako u Terezy Kostkové. „Dostávám přípravky na míru, většinou po kosmetice, protože dobře znají mou pleť. Míchají to také podle počasí, něco jiného používám v létě než na podzim,“ vysvětluje herečka. Kosmetické ošetření v Institut Orlane Praha miluje například i Dana Morávková nebo Eva Perkausová. Kosmetiku v Institut Orlane můžete dokonce i darovat prostřednictvím různorodých voucherů.

Vždy noste SPF. Je to jediný krém proti stárnutí, který funguje na 100 procent

Ano, už je to tady zase. Když už vás nepřemluví slova dermatologů, kteří neustále upozorňují na to, že rakovina kůže je kvůli škodlivému slunečnímu záření nejčastější a také jednou z nejnebezpečnějších rakovin vůbec, přejděme rovnou k estetickému důvodu.

Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane
Antirides Extreme Sluneční sérum, Orlane

Podle výzkumů je až 75% stárnutí pokožky způsobeno škodlivým slunečním UV zářením. Právě SPF ji pomůže ochránit. Experti radí, že je nejlepší používat na obličej SPF 30 nebo 50. Nezapomínejte na krk, dekolt, ale i hřbety rukou, které se často vystavují slunci. Hi-tech kosmetika Orlane se na kvalitu a předcházení stárnutí pleti zaměřuje vědecky, Orlane produkty s ochranným faktorem má v nabídce například Antirides Extreme Krém SPF 30 nebo Antirides Extreme Sluneční sérum. SPF by se mělo nosit i v zimě, na přítomnost slunečního záření můžete vsadit, i když je pod mrakem. Více se o nutnosti SPF v kosmetické péči dozvíte tady

Méně je více

Jste fanynky kosmetiky a vaše rutina v péči o pleť má několik kroků? Tak jste si určitě všimly, že když čas od času vynecháte jeden krok ze svého kosmetického plánu, pleť se zničehonic nadechne a osvěží. Lidské tělo má úžasnou schopnost regenerace, ke které toho moc nepotřebuje. Naše pleť obsahuje mikrobiom (dříve bychom použily slovo mikroflóra) stejně jako naše střeva, který rozhoduje o našem zdraví, proto je dobré myslet na to, že méně je více. Dejte pleti klid, dopřejte jí spánek a hydrataci.

Petr Vágner Institut Orlane Praha
Petr Vágner Institut Orlane Praha

O zlatém pravidlu se v praxi přesvědčil i moderátor CNN Prima News Petr Vágner, který začal trpět dermatitidou.Musím přiznat, že jsem se o kosmetiku a s ní spojenou péčí začal zajímat až ve chvíli, kdy jsem řešil dermatitidu, která mi vznikla na jednom natáčení právě díky nekvalitním líčidlům. Ovšem díky doporučení a péči v Orlane jsem ten problém rychle vyřešil,“ prozradil herec v rozhovoru pro Orlane. „Na dermatitidu zpočátku funguje nulová kosmetická péče, nepoužívat nic, nechat pleť odpočinout. Následně začínat pomalu, jeden produkt za druhým a sledovat reakce pleti,“ radí beautician leader Sylvie Piazini Albani