5 chyb v odličování. Co děláme (nevědomě) špatně?

Odličování a čištění pleti je ten nejdůležitější krok v rámci starostlivosti o pleť, proto je důležité si dát pozor a pár minut se soustředit na nejlepší výsledek.

Pleť totiž prochází neustálou obnovou buněk. Kromě toho se na ní za celý den hromadí mrtvé buňky, zbytky make-upu, kožní maz, pot, vlasové produkty nebo nečistoty ze vzduchu. Sébum, nebo-li kožní maz, chrání naši pokožku před dehydratací a je kožní bariérou. Tu můžeme nadměrnou péči podráždit, zároveň však musíme pleť čistit.

Co děláme při odličování pleti špatně?

  • Odlíčení není čištění pleti

O důležitosti odličování exkluzivně pro Orlane promluvila například Tereza Kostková. První krok v čištění pleti je tedy důkladné odlíčení, na které vám nestačí pouze voda nebo jeden tamponek, když nosíte make-up. Doporučuje se nejdřív setřít řasenku a oční stíny speciálním odličovačem na oči. Oblíbený je například dvoufázový odličovač Orlane, protože odlíčí i voděodolný make-up. 

Poté stačí nanést na lehce navlhčený kosmetický tampon malé množství tonika nebo jiného odličovacího produktu a odlíčit zbytek obličeje.

Když je make-up dokonale odstraněný, můžete pleť začít čistit. Následně můžete použít čistící gel, který jemně vmasírujete prsty do pokožky a smyjete vodou. Tereza Kostková si oblíbila čistící gel Purete ze stejnojmenné kosmetické řady Orlane.

PŘÍPRAVKY NA ODLIČOVÁNÍ MŮŽETE NAJÍT V E-SHOPU ORLANE

  • Neodličujete všechny části obličeje

Při odličování se zaměřte na místa, kde mohou zbytky make-upu uvíznout – nad obočím, u nosu a úst. Důležité je také řádně se zaměřit na čelo až k vlasům. A pokud s make-upem nebo pudrem nezapomínáte i na uši (a my doufáme, že nezapomínáte), tak pro klid duše a hezkou pleť odličujte i tady.

  • Neodličujete krk a nečistíte dekolt

Zapomínat by se nemělo ani na krk, kam štětec nebo houbička s make-upem zavítá, abychom dosáhly sjednoceného odstínu obličeje a krku. A když už jsme u krku, čas od času je dobré zaměřit se i na dekolt, který stejně ošetřujeme hydratačním krémem nebo sérem. Ten ideální je B21 speciálně určený na krk a dekolt. Připravit pokožku na ingredience, jež nám pomohou od stárnutí pleti, se vyplatí.

  • Smýváte vše  horkou vodu

Horká voda na pleť nepatří, citlivou pokožku dokáže podráždit. Dochází k rozšíření drobných cévek, které mohou zhoršit například dermatitidu. S tou bojoval i moderátor Petr Vágner. Díky péči kosmetičky v Institut Orlane Praha nad ní zvítězil. Při smývání odličovacích produktů nebo těch čistících, si vystačíte s vlažnou vodou. Pokud chcete svěží pocit z pleti, pomůže ledová (a to i s otoky).

  • Používáte agresivní odličovací přípravky

Dermatologové říkají, že není nutné utrácet nadměrné množství peněz za drahé odličovací přípravky, protože na pleti dlouho nezůstávají, vždy se smývají vodou. Důležité je, aby vám odličování vyhovovalo a nevyvolávalo žádné nechtěné reakce pleti jako je například zarudnutí, stahování pleti, dehydratace nebo pálení očí.

Vyzkoušejte kosmetiku v Institut Orlane Praha. Objednejte telefonicky se nebo emailem:

M: +420 725 722 118

T: +420 222 315 300

E: info@orlaneinstitut.cz