4 chyby, které děláte během úpravy nehtů doma

Ještě nějakou dobu si můžeme o službách jako je kadeřník nebo nehty nechat zdát. Jak se ale starat o svoje nehty doma? Důležité je vyhnout se zásadním chybám, které někdy mohou skončit až v nemocnici.

Tamara Molnar
Tamara Molnar

Manikérka a pedikérka Tamara Molnar z Institut Orlane Praha nám prozradila, jak se za časů pandemie starat o vlastní nehty a ruce. Kde děláme největší chyby?

Nesprávný výběr pilníku

„Největší problém v domácím ošetřování nehtů je nesprávně vybraný pilník, klientky používají příliš tvrdé, takže si nehtová lůžka rozdělují, nemají je vyhlazené. U pilníků se na přírodní nehty používá jemnější granuláž a na gelové ty drsnější,“ vysvětluje Tamara. Jaký pilník si vybrat by vám měla poradit právě vaše manikérka.

Celoplošné odstranění nehtové kůžičky

Jeden z dalších neduhů je u žen také odstraňování kůžičky. Pokud máte záděry nebo během procesu krvácíte, nechte nehty odpočinout a rozhodně neodstraňujte všechnu kůžičku. „Některé ženy si celoplošně odstraňují kůžičku. Nezměkčují ji předem, mají záděry, a z toho mohou být nepěkné záněty,” popisuje Tamara a dodává, že pak už pomáhají jen antibiotika. „Jednou jsem měla dokonce i případ, kde to skončilo na chirurgii, takže je třeba být opatrný,“ upozorňuje. U každého invazivního kroku na lidské kůži je nutné být trpělivý a sledovat reakci. Empatie k vlastnímu tělu je důležitá součást péče o sebe sama. Ani na nehty nemůžete spěchat, musí se postupovat krok za krokem.

Manikéra a pedikéra Tamary Molnar
Manikéra a pedikéra Tamary Molnar

„Mnoho lidí si myslí, že více je lépe, ale v tomto případě je méně více. Je lepší ten proces raději zopakovat. Nesmíte odebrat všechno naráz a hned. Když ke mne přijdete na pedikúru poprvé, také vám na první schůzce odeberu pouze 70 % otlaku, 30 % musí vždy zůstat, protože když chodíte, tak ploska nohy trpí. Na dalších sezeních se s kůží pracuje dále, stejně jako u nehtů na rukou,“ vysvětluje Tamara.

Nezatlačování kůžičky

Existují ale i opačné případy, kdy ženy nedělají s nehty vůbec nic. Nezatlačují kůžičku, nehty si stříhají kleštičkami, nebo je zapilují špatně zvoleným pilníkem a jsou hotové. Jak je to tedy se stříháním nehtů? Tamara pracuje s kleštičkami, pokud jsou nehty dlouhé a následně je upraví jemným pilníkem na přírodní nehty.

Manikúra a trendy 2020
Nude odstíny od Tamary Molnar

Krémy na tělo místo krému na ruce

Další z častých chyb u domácí manikúry je i to, že se ženy a muži nestarají o kůži na rukou. Mažou se čímkoliv je napadne, nejčastěji tělovým krémem. „Krémy na ruce mají úplně jiné složení, pracují s výživou nehtové kůžičky, obsahují mnoho vitamínů jako je třeba vitamin E, arganový olej, bambucké máslo, tedy vše co potřebujete k hydrataci. Je nutné ruce neustále promašťovat. Umývání rukou, zvlášť v dnešní době, kůži rukou vysušuje. Hydratace je důležitá nejen na obličeji, ale i na rukou,“ upozorňuje Tamara, která se v Institut Orlane Praha specializuje na manikúru a pedikúru.

JAKÉ BARVY NEHTŮ VYZKOUŠET V ZIMĚ 2021?
KDY POUŽÍ TĚLOVÝ KRÉM A KDY TĚLOVÉ MLÉKO?

Kosmetické produkty na tělo Orlane si můžete objednat v e-shopu Orlane.

Sledujte Instagram Orlane a Institut Orlane Prague.