Blog: Nezapomínejte na kritické partie

Můžete se snažit a pečovat o sebe, jak chcete. Když ale vynecháte některé partie, stejně každý okamžitě odhalí váš věk. Jedním ze zrádců jsou – paže.

Povislé paže, nemyslím teď skvrny na hřbetech ruky. A dokonce ani nemám na mysli zrádce dekolt či krk. Protože právě ta místa se snad všechny ženy, díky rokům osvěty, naučily pečlivě opečovávat. Já taky. Vím, že jemná kůže na rukou stárne nejrychleji. I proto, že je neustále vystavena povětrnostním vlivům, slunci, pohodě i nepohodě. Navíc, kolikrát za život se moje ruce musely setkat s vysušujícím saponátem… Chudinky.

V každém případě i o dekolt a krk se starám, nanáším krémy a séra denní, noční, víkendová, dokonce masky… A docela takové péče zabírá. Na prahu padesátky se sice vrásky objevují, ale ty považuji za přirozené, za něco, co patří k životu, takže si s nimi hlavu zase tolik nelámu. Co mě ovšem trápí, jsou paže.

Povislé paže, abych byla přesná.

Sice jsem se začala hýbat, musím ale dát za pravdu mamince, že od jistého věku se zkrátka nedá s jistými partiemi nic dělat. Tedy myslela jsem si to, i když jsem dělala všechno pro to, aby tomu tak nebylo. Běhám pravidelně, zpevňuji břicho, ruce apod., ale zkrátka – přírodě neporučíš. Tedy já to zatím neumím. Zjistila jsem ale zajímavou věc: Všichni vám tvrdí, že musíte pro krásu těchto patií výhradně cvičit, jenže pěkně kecají. Mně tedy aspoň ano. Cvičím jako ďas, a nic. Pak dám na doporučení, v koupelně na poličce se mi objeví nový přípravek – a stačí poměrně krátké období v životě člověka… A mám zase mladé paže. O jaký zázrak jde? O Tělový konturovací krém Orlane s výtažkem z hub shiitake – viditelně zpevní povislou pokožku paží, omladí je a nechá vyniknout jejich ladnost.

Tělový konturovací krém na paže je součástí speciální zpevňující péče o ochablou pokožku. Kromě toho, že čistí a filtruje tkáň, zabraňuje tvorbě mastných kyselin. Pečuje o kolagenová vlákna a napomáhá obnovovat hustotu mezibuněčného pojiva. Stimuluje buňky pokožky a jejich energetický potenciál. Díky své textuře a lehké vstřebatelnosti se výborně hodí pro masáže.

Což bych ráda taktéž označila za důležitý bod. Masáže jsou totiž skvělým relaxem a zapojit do nich můžete partnera. Děti výměnou za vyndanou myčku. Nebo psaní na záda. Však to znáte.

Stačí používat denně po dobu minimálně pětačtyřiceti dnů ráno a večer a uvidíte výsledek. Což znamená, že když začnete dnes, ještě si letos tílka do sytosti užijete. Plus nezapomínejte – i mnoho pouzdrových šatů, které nosíte do zaměstnání, nemá ramínka. A vy se kvůli tomu celodenně zakrýváte sakem. Není to trochu zbytečné?

Občas, když mi vyjde minutka, stojím u zrcadla a přemýšlím, kam utekly roky, které mám za sebou. A co udělám s těmi, které mě čekají. Jedno ale vím jistě: Ve všech ohledech jsem na budoucí výzvy připravená. Zpevněná, krásná a přitažlivá. Jistěže budu pomalu stárnout, ale jsou situace, kterým nemusím běžet naproti. Takže třeba v případě stárnutí zvolním a dojdu k vyššímu věku volnou chůzí.